خانه تکانی

باید خانه تکانی کرد!
بعد از زیارت اربعین کربلای ارباب، برگشتن ما مصادف شد با اعزام به معقوله پوچ و بی هویتی که این روزها جز یه اسم کاملا بی مسمّی چیزی ازش باقی نمونده ولی آقایون دوست دارند بهش بگن خدمت مقدس سربازی! حیف واژه خدمت، حیف مقدس و حیف سربازی. دو ماهی تقریبا از شهر و آبادی و دنیای مجازی دور بودم و بعدش که رسیدم انقدر از همه اون دو ماه و اتلاف عمرم ناراحت بودم که عین آدم هایی که.... احساس رخوت و سستی می کردم.
خدا رو شکر که مثل همیشه حضرت مادر هوای ما رو داشت... آمدن ما هم زمان بود با فاطمیه اول. و آغاز دوباره هیئت به هیئت چرخیدن ها... و به جرات میگم اگر نبود این مدت و قرار بود یکباره وارد ادامه فرایند سرابزی بشم، خیلی سخت بود. خیلی سخت! و این شد که این دو ماه و نیم نوشتنی نبود و اینجا گرد و غباری نشسته بود که باید خانه تکانی می شد.
باید خانه اینجا هم تکانده شود. نمیدانم چطور؟ گاه گاهی فکر می کنم که برای عمر یک وبلاگ بس است و شاید انقطاعش بهتر باشد از ادامه اش. اما هربار به لطف نظر برخی از دوستان که سراغی می گیرند ادامه داشته و بخاطر خودم که این نوشتن ها برایم بماند تا روزهای آخر عمر...
این روزها که از فاطمیه اول جدا شدیم آماده می شویم برای خانه تکانی دیگر. آماده می شویم برای رسیدن به جهادی. برای رسیدن به یکی از مهم ترین داشته ها و انباشته های این سال های عمر ما که هربار مرور کنیم می بینیم اگر کربلایی هست و اگر لطف امام رئوف، اگر هیئتی هست و اگر سایه چادر مادرش، همه و همه از برکات خاک جهادی است هرچند این سال ها مثل سال های قدیم تر نیست اما باز هم بودنش لازم و نبودنش سخت!
امید بسته ایم به سال جدیدی که با جهادی ای آغاز شود که روضه های حضرت زهرا طنین شب هایش باشد. امید بسته ایم به بهار نکوی سالی که قرار است از بهارش نکویش پیدا باشد. امید بسته ایم به یک سال دیگر که کاش پر از خوبی ها باشد. و امید بسته ایم به خانه تکانی اینجا و دل که شاید نفسی تازه کنند، هر دو!
-------------------------------------------------------
در مورد ادامه اینجا راهنماییم کنید! خصوصی...

/ 2 نظر / 15 بازدید

سلام . کلا میعادبرای همه یه تلنگر هست .خیلی از مواقع که بیخیال همه چی هستیم با نگاه به اینجا دوباره برای بعضی از کارها مصمم میشیم. به نظر من ـ درباره مسائلی که به خاطر سیاست وارد دین ما شده مطلب بنویسید مثلا من فکر میکنم بعضی از موارد حجاب چه درمورد زنها چه در مورد مردها سیاسی هست ـ چون متاسفانه بیشتر افراد جامعه دنبال سیاست و ثروت و پست و مقام های دولتی هستن چقدر خوب هست درباره افرادی که فارغ از جناح چپ و راست ، ثروت و پست و مقام دارن کاری رو انجام میدن مطلب بنویسین هرچند که خیلی محدود هستند ـ مورد دیگه اگه نکته مثبتی و رو از جناح مخالفتون دیدید یا نکته منفی از جناح خودتون دربارش مطلب بزارین ـ دراخر موردی که من خیلی دوست دارم اگه درباره شبهات دینی هم مطلب بزارین فوق العاده است ممنون

mohamad

che ajab haji bade modatha delemon tang shode bud hala oon 2 mah enghad sakhte vaghean?