میعاد یکساله شد!

سلام.

امروز حرف برای گفتن زیاده. بیشتر از زمان و جا و حوصله من و خصوصا شما. این هفته آخر سال تقریبا میعاد یک ساله میشه. برای خودم خیلی خوب بود و مطمئنا بیشترین استفاده رو خودم کردم. امیدوارم برای بقیه هم بی خیر نبوده باشه. هر چند به قول یکی از دوستان که فرمود همینکه محل جمع شدن بعضی از بچه ها بشه هم خوبه. که البته این واقعا واسه خودم هدف نبوده و نیست. همون طور که بنایی به اطلاع رسانی عام این وبلاگ نداشتم و غیر از یه بار که یکی از دوستان نا خواسته جایی مطرح کرده بود جایی هم اسمش مطرح نشد. ترجیح میدم همینجوری خودمونی و خصوصی تر بمونه. محفلی برای همسفران کربلا و همراهان اس ام اسای جمعه.

توی این مدت کلی هم از نظرات و پیشنهادات دوستان بهره مند شدم. خیلی. کامنتهایی که خیلی برای خودم عالی بودن و هم باعث دلگرمی می شدن و هم باعث پخته تر شدن میعاد. هنوز ادامه مسیر برای خودم یکم گنگه. شاید اقتضای فضای مجازیه. خیلی کارها میشه توش کرد و اما در عین حال مسیر نباید گم شه. خیلی سعی کردم علیرغم حرفای زیادی که دارم این جا به هیچ وجه رنگ و بوی سیاسی نگیره. چیزی که قلبا بهش معتقدم که مشترکات خیلی بیشتری داریم برای تاکید تا اختلافاتی که باعث دوری و دلگیری میشه. چیزی که اگه هممون بهش معتقد بودیم لازم نبود خیلیامون تو فضای مجازی از حال هم با خبر شیم و خیلیامون هم اصلا انگار نه انگار.

اولین باری که به ذهنم زد این وبلاگو راه بندازم بخاطر اس ام اسای جمعه بود. بعضی وقتا به بعضی از دوستان نمی رسید یا اس ام اسا کلا بسته میشد. یا گفتم شاید توی دنیای بی نهایت اینترنت برای آدمای بیشتری قابل استفاده باشه و شاید ما هم توی این بی نهایت یه گام کوچیکی برای صاحبمون برداشته باشیم. کلا می خواستم فقط اس ام اسای جمعه رو اینجا بنویسم. دیگه کم کم خودش بزرگ شد و نمی دونم چقدر موفق. از نظرات دوستان یه کلیتی دستگیرم میشه البته. خدا رو شکر...

راستی کل اس ام اسای جمعه رو به برکت لطف یکی از دوستان که زحمت کشیده و جمع کرده آپلود کردم. حدودا باید نزدیک 2 سال شده باشه. خدا رو شکر. دوستان هم زحمت کشیدن و پشتیبانی کردن. خیلی ها هم خودشون سرشاخه شدن و به یه عده دیگه میفرستن. جمعه غروب یه جمعی یاد آقا می افتیم. خوش به حال هممون. اجر همه این دوستان هم با خود حضرت ان شاءالله. می تونید اس ام اسای جمعه رو از اینجا دانلود کنید:

http://up.iranblog.com/images/fg1rdifd5kgl7mj3ce4.docx

یکی از برکات میعاد واسم خوندن بعضی حدیثا بود.واسه اینکه اینجا بگذارم چند جا رو باید چک می کردم. سعی میکردم از منابعی انتخاب کنم که بهشون اعتماد دارم. چند روز پیشا واسه خودم همشونو پرینت کردم و دوباره از اول خوندمشون. گفتم شاید شما هم بدتون نیاد یه بار رو کاغذ بخونید. شبا قبل خواب چند تا حدیث خوندن خالی از لطف نیست. البته من بیشتر کلاسای معارف دانشگاهمو باهاش پربار کردم. فایلشو آپلود کردم. زیاد نیست. شبی چندتا شو بخونیم زود تموم میشه. می تونید همه حدیثای این یک سال میعادو از اینجا دانلود کنید:

http://up.iranblog.com/images/bvg301gyinmh5zhpdzd.docx

 

 ضمنا کل مطالب این یکسال وبلاگو هم از ابنجا می تونید دانلود کنید. البته بعضی از عکسها چون مدت زیادی از آپلودشون میگذره زمانشون تموم شده جاشون یه چیز دیگه نشون میده:

http://izip.ir/download.php?id=B785BFAF1

بگذریم...

جهادی امسال محیط متفاوتی از دو سال پیش رو می خوام تجربه کنم. دوستانی قدیمی که مدتیه ندیدمشون. و دوری از دوستانی که دو سال خاطرات خوبی داشتیم. از "یااباصالح" صبح تا " مینویسم که دلم تنگ شده یا عباس..." شبها. امسال یاد ما هم باشید. راستی با خبر شدم خیلی از دوستان قدیمی امسال نمی تونن بیان جهادی. یاد اونها هم باشیم.

پیشاپیش برای همه دوستان آرزوی موفقیت و از همه دوستان حلالیت و دعای خیر مسئلت دارم. لحظه تحویل سال یاد دوستان جهادی و کربلا و میعاد هستم. شما هم حقیر رو فراموش نکنید که بیش از هر زمانی به دعا محتاجم. مهمتر از همه توی این مدت، توی این جهادی که ان شاءالله از هر صدای بیل و کلنگش اون ضرب آهنگ یا الله شنیده میشه، توی لحظه تحویل سال به یاد امام زمانمون باشیم. ای کاش اولین دعامون ظهور و آخرین دعامون شهادت در رکاب حضرت باشه و امسال سال آخر انتظار...

هزاربار بشویم اگر زبان به گلاب                    هنوز نام تو بردن کمال بی ادبی است

--------------------------------------------------------------------------------------------------

این آخرین اس ام اس جمعه امساله که اینجا می نویسم. ان شاءالله اگه عمری و لیاقتی بود، بقیش بعد عید...

ای آخرین توسل ما و  دعای ما                      آیا نمیرسد به حضورت صدای ما؟

شنبه، دوباره شنبه، دوباره سه نقطه چین…     بی تو چه زود میگذرد هفته های ما

پنجاه و دو هفتمون گذشت. به همین سادگی...

کاش لحظه های منتهی به تحویل سال یه نگاهی به این یک سالمون بندازیم ببینیم چقدر یاد امام زمانمون بودیم و چقدر دلش رو شاد کردیم. ای کاش اگر امسال حسرت لحظه های رفته رو خوردیم همت کنیم طوری زندگی کنیم که سال بعد سرمونو بگیریم بالا. سال بعد دم تحویل سال خوشحال باشیم که ما هم یه کاری واسه آقامون کردیم.

این آخرین مطلب امساله. میعاد هفته بعد یکساله میشه و من یکشنبه عازمم. به جایی که اگر موبایل هم آنتن بده دیگه اینترنتی در کار نیست.به همون سفری که یک ساله واسش صبر کردم.

دل سپردیم به چشم تو و حرکت کردیم

بعدِ یک عمر که ماندیم... که عادت کردیم

دست‌هامان همه خالی... نه! پر از شعر و شعور

عشق فرمود: «بیایید»، اطاعت کردیم

به اطاعت از عشق راهی می شوم به دیاری که چندی است با آن فاصله گرفتم. شاید که از جنس همان مردمی شوم که مرا نه بخاطر اسم و رسم، که فقط بخاطر ساده شدن بپسندند. به دیاری که لذتش نگاه به دستان پینه بسته پدربزرگی و صورت شکسته مادربزرگی است و برکتش دعای خیر برخی ... شاید!

ای که آغاز و سرانجام و تمام سخنی

وارث عصمت زهرا و همه عشق منی

پیش ما کاش بیایی، مژه بر هم زدنی

آدرس ما... خیابان جهادی،کوچه سینه زنی

لک لبیک عزیز زهرا...

التماس دعا

/ 2 نظر / 8 بازدید

هر چند بی معرفتی کردی اما ما به یادت هستیم

مهدی

آقا ما هم عازمیم خدا قبول کنه. به یاد ما هم باشید. ما هم به یاد دوستان هستیم... سال نو مبارک