یک سحر وقت اذان...

نمیدونم چجوری حرفمو بزنم که کسی سوء برداشت نکنه. اما ما که سر یه روز عید گرفتن اتفاق نظر نداریم می خوایم کل دنیا رو اداره کنیم؟ امروز صبح بنده و ابوی گرامی نماز عید خوندیم در مسجد محل، در حالیکه 3 ساعت قبلش بقیه خونواده ما سحری خورده بودن! فارغ از اینکه برام سواله چجوری میشه واسه همه دنیای دور و بر ما عید باشه و واسه ما نباشه. این هم سوال دومیه که چجوری واسه ما عیده و واسه دو نفر دیگه خونواده روز آخر ماه مبارک؟
یادمه دبیرستان که بودم مرجع تقلید من حدود ساعت 10-11 اعلام کرد که عیده. من روزمو باز کردم و محسن که بغل دستم نشسته بود همین جوری قر میزد به جون من که واسه چی روزتو خوردی؟ یک ساعت بعد از اون فهمیدیم که حاج آقا بهجت ( شادی روحش صلوات) نماز عید رو هم خونده! و تنها تفاوت موقعیتی ما این شد که دیگه محسن فقط قر نمی زد! و بعد از ظهر بود که مرجع عالی قدر آقا محسن هم اعلام کرد امروز عیده و خلاصه دامبول دیمبول نظام به پا خاست!
همین امسال میدونم که خالم فکر میکنه امروز عیده و مادر من که رفتن و سایت مرجعشون (که با خالم مشترکه البته) رو چک کردن و امروز روزن. خنده داره. این شد که ابوی ما فرمودند از سال بعد کلا روز آخر رو تهران نخواهیم بود. می خواد عید باشه یا نه!
کلا معتقدم این مملکت چندتا مشکل داره که فقط به دست روحانیون گران قدر و مراجع باید حل شه که کلا سیستم همیشه همین آشه و همین کاسه و بنده در طول 24 سال عمر ناقابلم هیچ گونه پیشرفتی در این زمینه ندیدم! یکی این سیستم رویت هلاله که نمیدونم چرا به هم اعتماد نمیکنن؟ بابا وقتی کل نظام میگه عیده خوب شما هم بگید عیده دیگه. سوء استفاده ای کسی نمیکنه از این موضوع که. حتی دفتر آیت الله اردبیلی هم اینو گفت که این موضوع یه امر حکومتیه. یعنی وقتی رهبر گفت عیده، عیده! ظاهرا دفتر آیت الله منتظری هم همینو گفته بودن! دیگه وای به حال موافقان و دوستان!
مشکل دوم ماجرای بانک و سود و بیمه و این حرفاست که باز هم همیشه رو هوا مونده. تقریبا هم کسی حکم روشن ودقیقی نداره. یکی میگه حرومه اون یکی میگه گناهش گردن من!!! سومیش هم بگذریم که اینجا جاش نیست!
خلاصه کلام اینکه به هر حال در هر جا که هستید عیدتون مبارک. شاید امروز. شاید هم فردا. اگر برای شما هنوز قرائت یک آیه ثواب یه ختم قرآن داره ما رو هم فراموش نکنید.
پریشب، آخرین جمعه ماه مبارک بود و ما هم مهمان بودیم در نقطه ای که چندان آنتن نمی داد. و متاسفانه اس ام اس این هفته دیر رسید به دست دوستان. البته ابراز لطف دوستان مرتبا برای ما میومد. نمیدونم چرا مال ما نمیرسید؟
زنده ای؟
مردی؟
همه بی توفیقن یا ما؟
نمیخوای اون گوشی لت رو عوض کنی؟ ( مفهوم این یکیو هر کی فهمید به منم بگه ممنون میشم!)
یه پولی بذاریم گوشی بخریم؟
بفرست دیگه! ملت منتظرن!!!
خدا رو شکر سریع تر رفت و کار به نیمه شب نرسید. وگرنه احتمالا کار به جاهای باریک تری میرسید.
هر چند دیگه برای ما فرصت تموم شده اما...

چیست دلچسب ترین نعمت این شهر الله؟
یوسف فاطمه بازا و بگو بسم الله
هر سحر ذکر دلم بود که همراه شما
یک سحر، وقت اذان، صحن اباعبدالله...

و ای کاش واقعا یک سحری هم در کنار آقا باشیم. شاید سال بعد و نیمه شعبان و ...! و ای کاش امسال عرفه!
دعا کنیم. برای هم و حتی برای همون هایی که چشم دیدنشونو نداریم.
مرا چون اشک باشد قوت غالب جای نان در سال،
بگو فطریه ام را مادرش زهرا بپردازد!
یا علی.

/ 2 نظر / 23 بازدید
بازاریاب

دوست عزیز سلام اگر تمایل دارید مدیریت قوی تری بر وبلاگ خود داشته باشید،امکانات بیشتری به مخاطبین خود ارائه نمایید و یا یک گام بزرگ برای ورود به دنیای وب مستران بردارید ما توصیه می کنیم همین امروز از امکانات رایگان ارائه شده توسط تیم اندیشه ی برتر نهایت بهره را ببرید و با تبدیل وبلاگ خود به وب سایت خواسته های خود را محقق کنید. هم اکنون اقدام کنید و از امکانات دامین و هاست رایگان برخوردار شوید http://designer.moshakhasat.com همچنین در صورتی که تمایل دارید از طریق وبلاگ خود کسب درآمد کنید آدرس زیر را نیز حتما ملاحظه بفرمایید http://www.moshakhasat.com/index.php?route=information/information&information_id=9 با تشکر 1345434001.78

- پس ما باید همیشه خداخداکنیم تا گوشی شما مشکل داشته باشه تا حداقل اس ام اس هارو اینجا بزارید البته خدا کنه واقعا مشکل از گوشی بوده باشه نه مثل ما که چون حوصله نداریم جواب اس ام اس های ملت و بدیم میندازیم گردن گوشی . با با اون هم یعنی کهنه و درب و داغون! - شما که اینقدر خوب همه چیز و نقد می کنید یه نگاه به مطالب ماه رمضان پارسال و امسالتون بندازین !