بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ اِلهى عَظُمَ الْبَلاَّءُ وَبَرِحَ الْخَفاَّءُ وَانْکَشَفَ الْغِطاَّءُ وَانْقَطَعَ الرَّجاَّءُ وَضاقَتِ الاْرْضُ وَمُنِعَتِ السَّماَّءُ واَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَاِلَیْکَ الْمُشْتَکى وَعَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّهِ وَالرَّخاَّءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَ الِ مُحَمَّدٍ اُولِى الاْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَعَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِىُّ یا عَلِىُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانى فَاِنَّکُما کافِیانِ وَانْصُرانى فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِبَ الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى السّاعَهَ السّاعَهَ السّاعَهَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَآلِهِ الطّاهِرینَ


عبادت در زمان غیبت...
نویسنده : - ساعت ٥:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٦/٢٦
 

سلام. امروز که جمعه است به دو فرمایش از فرمایشات حضرت آیت الله بهجت در مورد حضرت امام زمان (عج) اکتفا می  کنم.

  • روزی مرحوم شیخ انصاری در اثنای درس دید یکی از شاگردانش که همواره در درس حاضر می شد و مطالب را درک نمی کرد، آن روز درس را می فهمد و گاهی هم به ایشان اشکال می کند. بعد از درس از کنار او گذشت و به او فرمود: همان آقا که در گوش تو بسم الله خوانده برای من تا آخر حمد تلاوت نموده است!
  • مرحوم آیت الله بهجت ( شادی روحشون صلوات بفرستید ) در جای دیگه ای می فرمایند: لازم نیست که انسان در پی این باشد که به خدمت حضرت ولی عصر تشرف حاصل کند. بلکه شاید خواندن دو رکعت نماز سپس توسل به ائمه برای او بهتر از تشرف باشد. زیرا آن حضرت می بیند و می شنود و عبادت در زمان غیبت افضل از عبادت در زمان حضور است و زیارت هر کدام از ائمه اطهار مانند زیارت حضرت حجت است.

از این به بعد اگه یادم بمونه ان شاءالله اس ام اس هفته رو روی وبلاگ هم می گذارم تا با دوستان بیشتری یاد امام زمان بیفتیم. بعضا هم شده تا حالا اس ام اس به بعضی دوستان نرسیده که ان شاءالله دیگه از اینجا قابل دسترسیه.

جز تو کسی نیامده آقا سر قرار                             انگار جز تو نیست کسی غرق انتظار

این جمعه هم گذشت و مثل همیشه باز              در انتظار خویش نشستی به انتظار...

التماس دعا. یاد امام زمان و همدیگه باشیم.

یا علی.


 
comment نظرات ()